Czy sarna jest żoną jelenia?

Czy sarna jest żoną jelenia?
W ciepły poniedziałkowy poranek do SP w Biesalu dotarł niecodzienny gość. Otóż był nim Pan Marcin Młynarczyk, który z zawodu jest aktorem Teatru Lalek w Olsztynie, a prywatnie myśliwym w Kole Łowieckim Kudypy Olsztyn.
W czasie spotkania Pan Marcin poruszył tematy związane z łowiectwem. Wytłumaczył uczniom, że łowiectwo jest nie tylko pasją, chęcią częstszego obcowania z naturą, lecz również obowiązkiem, pracą związaną m. in. z utrzymaniem równowagi populacji zwierząt, ochroną zwierząt łownych i ich środowisk bytowania.
Opowiedział również o gatunkach zwierząt zamieszkujących w naszych lasach oraz jakie są różnice między sarną a jeleniem?.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty przyniesione przez naszego gościa wśród których znalazł się m.in. medalion dzika, poroże jelenia, łosia i parostki kozła sarny, wabiki na zwierzęta, książki.
W czasie spotkania pojawiły się zagadki łowieckie dotyczące rozpoznawania odgłosów zwierząt, które zamieszkują teren Polski.
Tak miłe i sympatyczne spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyby nie zaangażowanie Koła Łowieckiego Kudypy Olsztyn, z którym w tym roku zaczęliśmy współpracować. Dziękujemy.

Mirosława Gromacka
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu