Pokaz sokolniczy w Biesalu

Pokaz sokolniczy w Biesalu

W słoneczny czerwcowy czwartek w biesalskiej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie, które zachwyciło chyba wszystkich oglądających. Był to pokaz „sokolnictwa”, tym bardziej niebywała rzecz, iż większości z nas kojarzyć się on może wyłącznie tylko z otwartą przestrzenią, a nie zamkniętym pomieszczeniem.
Prowadzącymi pokaz byli dwaj sokolnicy, którzy przywieźli ze sobą: puchacza bengalskiego o sympatycznym imieniu Tenisówka oraz jastrzębia Harrisa.
Istotne w tym pokazie było też, iż nie były to li tylko pokazy z rodzaju „sztuczek cyrkowych”, ale swoista lekcja przyrody. Zanim nastąpiła demonstracja danego gatunku ptaka, prowadzący przybliżał kilka ważnych informacji na ich temat takich, jak obyczaje ptaków drapieżnych, sposoby polowania oraz „język” ptaków.
Na zakończenie pokazu każdy duży i mały mógł osobiście dotknąć puchacza i jastrzębia i zrobić upragnione zdjęcie.
W pokazie tym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Nie byłby on jednak możliwy, gdyby nie Koło Łowieckie Kudypy Olsztyn, które zasponsorowało ten pokaz, za co pragniemy bardzo gorąco podziękować. Była to naprawdę arcyciekawa lekcja przyrody.
Więcej zdjęć na szkolnej stronie www.zspbiesal.edupage.org

Mirosława Gromacka
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu