KŁ Kudypy Olsztyn znów w akcji… czyli wizyta w Stacji Badawczej Jeleniowatych PAN w Kosewie Górnym


Spacer wśród oswojonych jeleni pasących się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli oraz muflonów. Możliwość obejrzenia jeleni sika i kóz.
Wizyta w muzeum Stacji PAN. Wystawa fotografii przyrodniczej oraz specjalne seanse slajdów autorstwa m.in. Andrzeja Stachurskiego pt. „Mazurskie spotkania”, ilustrowanych muzyką, odgłosami przyrody i zwierząt.
Te atrakcje 7 czerwca 2017r. były na wyciągnięcie ręki uczniów Szkoły Podstawowej w Biesalu. Wyjazd do Stacji był możliwy dzięki współpracy z Kołem Łowieckim Kudypy Olsztyn, które zasponsorował połowę ceny transportu do Kosewa Górnego.
Nasza współpraca nie ogranicza się tylko do wyjazdu, ale również do ciekawych spotkań z myśliwym Panem Przemkiem Domanowskim, który profesjonalnie poprowadził zajęcia edukacyjne: „Sygnały myśliwskie”, „Psy myśliwskie”, „Zwierzyna płowa”, „Ptaki władcy żywiołów” oraz „Nie porywaj dzieci dzikich zwierząt”
Wspólne działania to kolejny przykład dobrej współpracy koła łowieckiego z uczniami biesalskiej szkoły , które mają na celu poprawę wizerunku polskiego łowiectwa w społeczeństwie oraz ukształtowanie przyjaznych postaw dzieci wobec środowiska naturalnego.

Mirosława Gromacka i Krystyna Jarczyk
Szkoła Podstawowa w Biesalu